Maďarský ohař krátkosrstý (vizsla)-moje zkušenosti

4. října 2008 v 16:43 | Ziky97
Maďarský ohař krátkosrstý- vizsla
Vizsla je moje dvouletá fenka Jessie. Proto bude tento článek moje zkušenost a pár věcí podle encyklopedie na celysvet.cz ale nic tentokrát nebudu kopírovat!!!
CELÝ ČLÁNEK:

Vižly (nece se mi pát madarský ohař............proto to bude prostě vižla) jsou velice temperamentní psi, mají energie na rozdávání, zbožňují děti a jsou moc hodné.
Naše Jessie se už ve 2,5 měsících naučila nedělat loužičky a tu a tam si ucvrkla už jen zřídka. Trvalo to asi do 4 měsíců, potom už vydržela třeba 5 hodin!!!
S tou poslušností je to ale na háku. Všude se píše, že vižly jsou učenlivé a poslušné, je to ale jen půlka pravdy. Učenlivé jsou, zato poslušné? Ani náhodou. Sice ví, co to je sednout, ale když nemáte piškot tak si nesedne. S čistým štítem mohu říct že nejlíp umí Jessie výt s míčkem na povel a dávat pac. Protože za tyhle dva povely se jí dostane nejvíce pozornosti a piškotů
Abych to zkrátila: jsou to ideální psy pro jakoukoli rodinu i s dětmi!
Velikost: 57-60cm
Váha: 25-30kg
Původ: překvapivě Maďarsko
Jiné názvy: vizsla, Rodvizsu Magyar Vizsla
 


Komentáře

1 Kris ( Ronda vizsla ) Kris ( Ronda vizsla ) | 10. listopadu 2008 v 20:55 | Reagovat

Ahojda, to je super že máš doma vizslouna, já ho mám taky, je to pes, je mu 9 měsíců a menuje se Ron, a s tou poslušností máš 100% pravdu, opravdu je chvilkama nezvladatelný xD

2 Money Money | Web | 6. ledna 2009 v 19:43 | Reagovat

Náš maďarák poslouchal dobře, byl hrozně chytrý a venčil se dokonce sám, stačilo otevřít dveře ven a on si oběhl blok, zašel do pekárny, kde ho znali a dali mu vždycky něco dobrého k snědku a pak se zase vrátil domů, bylo to takový zlatíčko. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama