Fenka riskovala život a bránila koťátka

3. listopadu 2008 v 18:40 | ZikyseQ
8)Psi už nejsou zapřísáhlými nepřáteli koček:
Pes neopustil koťata, i když v domě hořelo:

Důkazem je teriérka Leo, která musela být dokonce resuscitována poté, co odmítla opustit krabici s koťaty, když v domě vypukl požár. O ohnivé vřavě a dojemném příběhu informoval deník Melbourne Herald Sun.
27. 10. 2008 19:58 - MELBOURNE
"Jeden z hasičů se ještě pro jistotu vrátil do domu a spatřil fenku Leo již téměř bez života, jak stojí u nějaké krabice. Psa okamžitě vynesl z domu a další hasiči byli nakonec schopni pomocí resuscitačního vybavení přivést fenku Leo zpět k životu," řekl velitel zasahující jednotky Ken Brown.
"Ten pes opravdu klidně stál u krabice s kočkami a strážil je. Jejich matka se už v tu chvíli poděla bůhví kam," dodal Brown.
Obyvatelka domu Janine Kellyová byla se svými dětmi Paulem (18), Taylou (11) a Jaymem (5) doma, když neznámý člověk začal bušit na zadní vchod jejich domu a křičel, ať opustí dům. V ten moment byla již čelní strana domu zcela v plamenech.
Všichni si oddychli, když hasiči vynesli z domu a posléze zachránili jedenáctiměsíční fenku Leo, která byla ochotná za koťátka položit život.
Fenka čekala na spálené matraci
"Potom nám ještě někdo řekl, že je vevnitř krabice s koťátky, a tak jsme rychle běželi do domu vzít je také," informoval o záchranné akci Brown.
Jakmile fenka Leo koťátka znovu spatřila, tak je radostně olizovala a nechtěla se od nich vzdálit. Hasiči byli prý stejně dojatí, jako jejich majitelé, kteří nechali celí zmatení čekat fenku u domu, a vyjeli do nemocnice s dcerou Taylou, která se nadýchala při požáru kouře. Tayla byla však záhy propuštěna, a rodina tak mohla vyjet zpět domů. Tam na ně již fenka věrně čekala na spálené
 


Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama