Lev konžský>zabiják nebo miloučké stvoření?

31. prosince 2008 v 13:42 | Ziky[seQ]

(c)BioLib.cz

Velikost


Maximální hmotnost může dosahovat až 250 kg, délky těla s ocasem okolo tří a půl metru a 120 centimetrů kohoutkové výšky. Lvice jsou menší než samci, průměrná hmotnost se u nich pohybuje okolo 120-160 kg, kdežto u lvů bývá 180-200 kg. U jednotlivých poddruhů se velikost příliš neliší.

Popis


Patří k největším zástupcům velkých koček. Větší jsou jen některé subspecie tygra. Obě pohlaví se liší na první pohled, samci mají na hlavě a krku vytvořenou mohutnou hřívu. Její zbarvení se liší podle subspécií i podle geografického rozšíření. Někteří lvi mají hřívu světlou, zbarvenou téměř jako zbytek těla, jiní ji mají tmavou, skoro černou. Zbarvení hřívy se mění i s věkem, mladým samcům začíná růst ve druhém roce života a časem její zbarvení tmavne. Také mohutnost vytváření hřívy je rozdílná u různých populací lvů. Ve zcela výjimečných případech může hříva úplně chybět. Na konci ocasu je vytvořená štětku, tu mají i lvice. Zbarvení lvů je v různých odstínech žlutohnědé barvy bez jakékoliv kresby. Pouze malá mláďata mají kresbu tvořenou dobře viditelnými tmavšími tečkami nebo rozetami, ale ta s postupujícím věkem slábne a po 3-4 letech zcela zmizí.

Zajímavosti


Zvláštní kapitolou jsou lidožraví lvi, kteří dříve bývali postrachem Afričanů i bílých kolonizátorů, dnes se vyskytují již jen výjimečně. Někteří jedinci se na lov lidí přímo specializovali a měli na svědomí mnoho desítek životů. Většina příběhů o lidožravých lvech však patří do říše bajek. Lidožrouty se obvykle stávali starší
 


Komentáře

1 Mrs.Elephantka tvoje sbííí :D Mrs.Elephantka tvoje sbííí :D | Web | 31. prosince 2008 v 15:31 | Reagovat

toe hezká čičinka :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama