Leden 2009

Kerberos - minulost, přítomnost a budoucnost?

31. ledna 2009 v 19:20 | Ziky
Kerberos je tříhlavý pes, hlídající u bran podsvětí, aby se mrtvé duše nedostaly zpátky do světa živých. 1 ze známých Kerberosů měl pelech poblíž řeky Stix, přes kterou Charón převážel duše zemřelých. Jeho tři hrůzostrašné hlavy mají velký význam v symbolice, jedna zobrazuje minulost, druhá přítomnost, a třetí budoucnost.Dožívá se vysokého věku - až 50ti let.

/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */Dračí origami

31. ledna 2009 v 19:17 | Ziky

Fénixové - ohnivá krása

31. ledna 2009 v 19:15 | Ziky
Mytologičtí tvorové, kteří žijí ohněm. Tedy vlastně: žijí, nebo ne?

Boží mlejny melo-LIVE

30. ledna 2009 v 22:05 | Ziky

Tajemní elfové

30. ledna 2009 v 21:09 | Ziky
V severské mytologii se objevují světlí a sliční elfové, vysocí a štíhlí, podobní lidem. Obyčejně jsou zobrazováni se špičatýma ušima a tmavými vlasy, jemnými rysy. Bývají spojováni s přírodou a údajně mají magické schopnosti.
Touto dobou se objevují v každé fantasy knize, ovšem tam bývá jen jeden druh elfů. Známí jsou hlavně z knih Tolkiena, Paoliniho, Sapkowsého nebo Andersona.
Galerie:

Královna Hatšepsovet

30. ledna 2009 v 20:54 | Ziky

Hatšepsovet (někdy je uváděno Hatšepsut)

Přezdívalo se jí mírová královna, protože po dobu své vlády (údajně nejdelšíí vlády faraonky-22 let) totiž nevedla žádnou válku a spory se snažila řešit domluvou. Země při její vládě jen vzkvétala. Podporovala vědu a umění.
Národ ji měl rád. Ve vládě zastupovala nevlastního syna Thutmosse III., dokud nemohl jako zletilý vládnout sám.
Ovšem Thutmoss III. ji nenáviděl. Při vládě odstranil VŠECHNY její podobizny, ať už z paláců, ale i obrazů. A vůbec, všechny podobizny.


Její mumifikovaná hlava:

Fotka: rose

Kusovka 8.2

30. ledna 2009 v 20:24 | Ziky
→deviantART

Nádherné avatary

30. ledna 2009 v 20:22 | Ziky
xx
petulla-sky.blog

Pixelky - počítačová okna

30. ledna 2009 v 20:20 | Ziky
zdroj:

Mínotaurus-jak to s ním bylo?

30. ledna 2009 v 19:59 | Ziky
Podle legendy se manželce krétského krále Mínoa narodila obluda Mínotaurus poté, co ji svedl bílý býk. Tak nechal Mínoa postavit labyrint, jehož architektem se stal Daidalos. Mělo se jednat o řecký palác Knnósos.
Athény musely každoročně odevzdávat Mínoovi (netuším, jak se to proklatý řecký jméno skloňuje, určitě je to jinak:) sedm pannen a sedm chlapců, jak potravu pro Mínotaura.
Syn athénského krále Théseus se rozhodl vypravit se jako mnoho jiných do labyrintu a netvora zabít. Jeho milá Ariandna mu dala klubko nití, které odvíjel a jehož pomocí se neztratil, Mínotaura zabil, vyšel z labyrintu a Athény osvobodil od kruté daně. Ovšem zapomněl na dohodu s otcem Aigeusem a nepověsil místo černých plachet bílé, které měly znamenat vítězství a tak, když ho otec viděl z dálky přicházet, skočil do moře.


- boj Théseuse s Mínotaurem

Změny..k lepšímu?

30. ledna 2009 v 16:59 | Ziky
Táák...dvě a půl hodiny jsem předělávala menu, přeřazovala články a dělala přádek v rubrikách.
Protože jsem nebyla spokojená s tím modrým dessem, udělala jsem tenhle-jednoduchý. Doufám, že se písmo dobře čte. Po minulých zkušenostech jsem písmo dolaďovala deset minut, na notebooku, kde je menší rozlišení a tudíž horší čitelnost. Snad se vám změny líbí a usoudíte, že jsou k lepšímu:)


Rozchod! Historie

30. ledna 2009 v 15:10 | Ziky
...
HOME

Nejspíš udělám čistku

30. ledna 2009 v 12:38 | Ziky
Jak ta o tom přemýšlím, nejspíš udělám čistící práce v rubrikách.
Nejsem s nimi spokojená, nemám kám zařazovat většinu článků a tak převážně končí v rubrice INTERESTING (ostatní).
Tákže po obědě půjdu trošililinku poklidit v pokojíčku, protože ten bordel je už nesnesitelnej a má k nám přijít Maky, tak ať nedostane infarkt, i když to vypadá bledě. Mě hrozně bolí břicho a Maky měla včera zažívací potíže xD Tak nám snad zítřejší plány (do Letňan do kina a pak rabovat krámy) vyjdou:)

Nemám co dělat :P

30. ledna 2009 v 12:04 | Ziky
Ták..je to nuda. Jsem doma jen s Jessie, teď jsem dokoukala takovej docela ucházející film Já a královna. Vzhůru jsem už od osmi a nudíím se :( Tak mi sem dejte nějaký odkazy na dobrý blogy, já k vám zajdu a budu psát komentáře ale pozor: celebrity neberu!

Roztomilý příběh

29. ledna 2009 v 18:26 | Ziky
Jeden muž potrestal svou pětiletou dcerku,protože ztratila jednu cennou věc.
Tehdy neměli dostatek pěněz.
Byly Vánoce a druhý den děvčátko dalo otci balíček s těmito slovy: "Tatínku,tohle je pro tebe."
Otec byl nejdřív v rozpacích,ale když zjistil,že balíček je prázdný,rozzlobil se.
Přísným hlasem se zeptal: "Nevíš,že když dáváš dáreček,něco musí být v balíčku?"
Děvčátko se podívalo na otce a se slzami v očích řeklo: "Není prázdný! Je naplněný mými pusami."
Otec se velmi zastyděl,poklekl,objal svou dcerku a poprosil za odpuštění.
Od tehdy střežil otec svůj balíček pod postelí a když se mu nedařilo,či potřeboval povzbudit,otevřel balíček a vybral z něho jednu pusu.

Úžasný...:)
sisinaaa.blog.cz

Volba krále-2.kapitola

29. ledna 2009 v 18:19 | Ziky
1. kapitolu najdete zde :)

To se zpraví:)

29. ledna 2009 v 17:09 | Ziky
Ahojky lidičky:)
Jaký bylo výzo?
Já měla tři dvojky:( Nevydili by mi, keby nebyla jedna z výtvarky (hmm....hmm....chodim 6 let do ZUŠ-obor výtvarná výchova, ale jinak v pohodě, že?)....fakt kráva učitelka a druhá z těláku...no coment.
Třetí je z matiky, ta mi nevadí, lepší už to nebude:)
Jinak ty nedostatky dessu (okraje a pozadí menu) vylepším až tak za hodinu, protože mi blbnul kompjůtr a nešly mi otvírat picty, tak jsem šla na noťas a tam zase když otevřum správu obrázku, vrátí se mi to na hlavní stránku, ale to dělá od tý doby co jsme ho koupili.
Takže o tom vím, ted jdu přepsta 2. kapitolu a pak půjdu nastavit ten dess!

BOŽE

28. ledna 2009 v 21:09 | Ziky
Sry ale koukejte to menu??!!! Dneska už nemam čas, tak se omlovám, spravím to zejtra:(

Tajná láska:)

28. ledna 2009 v 21:00 | Ziky
Nějak mě poslední dobou často líbe můza. Včera jsem dopsala příběh, mimochodem už je tu 1. kapitola a už mám nápad další, tentokrát na povídku. Asi to bude tím, že se blíží konec školy:) Prááázdninyyyyy....i když jednodenní:)
Jinak nevím proč, ale s blogem jsem nějak nespokojená, pokusím se vymyslet řešení pro rubriky, protože např. interesting je přecpaný....