Eragon Odkaz dračích jezdců

18. ledna 2009 v 19:52 | Ziky
Jeden chlapec...
jeden drak...
svět dobrodružství
Když Eragon najde v lese naleštěný modrý kámen, myslí si, že chudého farmářského chlapce potkalo štěstí; možná za něj koupí maso na zimu pro celou rodinu. Ale když se z kamene vyklube dračí mládě, Eragon si brzy uvědomí, že narazil na odkaz skoro tak starý, jako je samo Království.

Spisovatel: Christopher Paolini
Děj: Eragon je šesnáctiletý clapec, který našel Dračích horách kámen, ze kterého se ale vyklubalo vejce. Věci dostaly najednou nečekaný spád. Když se z vejce narodil drak-dračice Safira, dověděl se o tom i král Alagaesie a Stín a začali Eragona pronásledovat ra'zakové. Zabili jeho strýce a on chtěl pomstu. Pomohl mu Brom, který se s ním vydal na cestu plnou nebezpečí, dobrodružství a nástrah.
Putují z města do města za ra'zaky, pak jim ale zmizí a Eragon s Bromem se nevzdávají a pomocí známých, map a Safiry putují dále. Eragona dokonce v jednom městě zajme Stín, ale on s pomocí Murthaga uteče. Murthag je syn jednoho ze špatných Jezdců, ale on je na straně dobra.
Broma zabili ra'zakové při odpočinku, museli tedy dále cestovat bez něj. Ze zajetí ovšem také vysvobodili elfku, kterou znal Eragon ze svých snů, i když ji nikdy předtím neviděl. Byla a zůstala v bezvědomí.
Společně putovali přes poušť do Barhorských hor s vojsky urgalů za sebou. Těsně unikli smrti před branami Vardenů, kteří je vpustili do své země. Žili tam v míru trpaslíci a lidé, každý pod velením jiného krále. Byli proti království a to bylo hlavní. Eragon se Safirou tam odpočívali po daleké cestě, zatímco Murthaga dali do vězení kvůli nedůvěře (docela luxusní vězení). Přečkali i boj proti urgalům, kteří je napadli v jejich vlastních podzemních chodbách.
Eragon je velmi chytrý dračí jezdec, který umí mnoho kouzel a zaříkávadel ve starověkém jazyce. Většinu z toho jej naučil Brom.

Můj názor na knihu: Paolini je možná taky elf. Nechápu jak se může v hlavě OBYČEJNÉHO člověka zrodit tak úžasný, spletitý příběh. Tohle byla jen první část trilogie Odkazu dračích jezdců, Eldest už jsem taky přečetla a nemůžu se dočkat Brisingru. Jakmile přečtete první větu v Eragonovi, neodtrhnete se do poslední věty zatím nepřeloženého Brisingru:)
 


Komentáře

1 Rose (Elephant) tvoojeee ssbééé Rose (Elephant) tvoojeee ssbééé | Web | 18. ledna 2009 v 20:28 | Reagovat

Ja už se tesim na ... kua jak se to menuje eragon,eldest a ?? ... embri .. ne ... ja envim :DDD Proste na to :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama