Volba krále-2.kapitola

29. ledna 2009 v 18:19 | Ziky
1. kapitolu najdete zde :)


Po několika měsících už se Marion přátelil s Miiným drakem Safírem, znal všechny elfy v okolí brodu a chodil na lov do lesa s elfčiným pratrem Jacobem. Poctivě se učil dějiny starověké Herbie, které byly nesmírně složité a propletené,přesto zajímavé. A nakonec-ovládal základy magie. Chodil za Karneou, vstřícnou čarodějnicí, zabívající se bílou magií. S Amélií se znala už hodně dlouho. Ochotně mu vysvětlovala základy, pečlivě přepisovala zaklínadla a nehněvala se, když jí Marion nepovedenou formulí málem podpálil chýši. Se sĺovy to se stává okamžitě ohýnek uhasila a pak se tomu jen smála.
Marionovi se Herbie zamlouvala, obdivoval zručnost elfů a jejich lásku k přírodě, zejména ke koním. Nejedli maso, uctívali bohy přírody a stačilo, aby se dotkli seschlé růže (pokud tedy jednou za uherský rok uschla) a znovu vykvetla.
Mia mu ukázala osadu, ve které žili lidé z ,druhého' světa, jak elfové náš svět nazývali. Marion se k nim mohl přestěhovat, sama elfka mu ale řekla, že bude ráda, když zůstane u ní. Nebylo chvilky, kdy by nebyli spolu, a tak se z nich stali nejlepší přátelé. Jacob, který se ostatně doma moc neukazoval, si kvůli tomu sestru neustále dobíral.
Jednou takhle ráno, měl jít Marion za Karneou na další hodinu, ale Mia mu nabídla, že ho sveze na fialovém Safírovi, kterého od jeho dračího mládí vychovávala.
,,Potřebuju se s Kar na něčem domluvit. Safír souhlasil, že nýs prý klidně poveze oba. Chceš?''
Marion nic nenamítal, shlížet na krajinu z dračího hřbetu je nezapomenutelné.
,,Že váháš!''
Na to ho Mia chytla za ruku a odvedla ven, k prostorné dračí sluji.
,,Safíre, sedni si, Marion ještě moc neumí lézt na draky:)''
,,Žádný problém.''přitakal fialový fešák a poklekl.
První na draka vyšplhala Mia. Marion pečlivě sledoval, kam dává nohy a kde se drží, aby mohl bezpečně nalézt taky. Nakonec se na něj vyhoupl rychleji než elfka. Ta to náležitě ocenila.
Drak zamával mocnými křídly a během okamžiku byli ve vzduchu. Pod nimi se rozprostíralo celé údolí, Královiny vodopády a tisíce koní, kteří se pásli na lukách.
Drak plachtil a křídly mávl jen tak jednou do chvilky.
Za dvacet minut Safír přistál na planině u Karnininé chýše. Mia klepítkem zabouchala na dveře. Čarodějnice otevřela ihned. Měla uzlzené oči.
,,Pojďte dál...''
Safír zůstal venku a plašil krkavce. Mia s Marionem vešli.
,,Karno, co se stalo?!''vyhrkla Mia.
,,Ukradli-''fňuk, ,,obraceč času.''
,,To myslíš vážně?!'' řekl Marion, kterému o těchto věcičkách vyprávěla Mia.
Karna smutně kýla hlavou.
,,Kar, vzchop se. Vysvětli ná, jak hrozné budou následky''
Čarodějnice popotáhla, utřela si slzy a spustila:
,,Obraceč času ti umožní ocitnout se v době, jaké chceš. Pokud s obracečem neumíš, můžeš způsobit hrozné věci.Strojek byl nastaven na budoucnost, protože král potřeboval vidět jistou budoucí událost. O kolik se posuneme, záleží na zlodějích. Ovšem když s tím neumí zacházet, v budoucnu se objeví celá Herbie, protože aby se dostali do budoucna sami, musí říct formuli, kterou neznají...
Mia ani Marion neměli slov. Nechtěli se dostat do budoucího časoprostoru. Kdo ho ukradl? Proč? Jak? To se asi nikdy nedozví.V místnosti zavládlo tichu, když vtom se zablesklo. Přesto nehřmělo...
,,A je to tady.''hlesla Karna.
,,Co?''
,,Ještě jednou se blýskne, pak se objeví mlha a jsme v budoucnu. Do třiceti minut.''
Nikdo nevědel co říct. marion se obával, jestli se v době, kterou přeskočili něco naučí...Mia a Marion se v té chvíli ale nejvíce báli stejné věci. Dobrovodné události. Většinou někdo zemře, nebo se někdo vdá.
Vtruráno se znovu zablesklo. Teď se s bleskem ale objevila i mlha. Mia chytla Mariona za ruku a pevně ji tiskla. On se na ni snažil usmát, v této situaci to ale moc nešlo a místo úsměvu se spíše zašklebil. Karna položila hlavu do dlaní a pofňukávala. Vyčítala si to, měla strojky lépe uschovat...
,,Počkat!''vykřikla Mia, ,,kolik máme času?''
,,A-asi dvaacet mmminut...''koktala čarodějnice.
,,Musíme za králem! Chyť mě za ruku Karno (Mariona se ještě nepustila:).'' nařídila elfka.
,,Já zůstanu tady.'' informovala je Karna.
Marion pochopil, co chce Amélie udělat. Přemístit se.
Během okamžiku byli v královské jídelně. Mia s Marionem poklekli, omluvili se za vpád a elfka začala zmatenému králi vysvětlovat, co se stalo, než je stačil vyhodit.
Po vyslechnutí Alexander (král) řekl:
,,Tudíž se nedá VŮBEC nic dělat?''
Oba zavrtěli hlavou. Mlha najednou zhoustla tak, že by se dala krájet a v celé zemi zavládla beznaděj a chaos, protože nikdo netušil, co se děje, kromě Karny, Mii, Mariona a krále.

 


Anketa

Fakt tu si???

-Jóóó- 100% (1202)

Komentáře

1 Rose (sbé) Rose (sbé) | Web | 29. ledna 2009 v 18:36 | Reagovat

vyřešila sem to tak že sem si to zkopírovala do wordu a četla ... :D:D Jiank hezký povedený ... =)  připomíná m ito malinko eragona a eldesta..brala si inspiraci tam?? =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama