Záhada stará 65 miliónů let zvaná dinosauři

18. ledna 2009 v 21:01 | Ziky
Jak a proč, vymřeli vůbec ?Důkazy žádné, doměnek mraky ... tak jak to je?
Otázka č. 1 : Kdy vymřeli údajně dinosauři ?
Vědci odhadují věk 65 miliónů let nazpátek. Dinosauři vymřeli na konci křídového období ( poznámka : dinosauři žili v DRUHOHORÁCH, a toto období se dělí na trias, juru, a křídu ) .
Otázka č. 2 : Proč a jak vymřeli dinosauři ?
I tohole je věru zajímavá otázka. Existuje na ni několik teorií :
a) Pravděpodobně nejčastěji přijímaná hypotéza je, že se Země v té době srazila s velkým asteroidem nebo meteoritem. Dostatečně velký předmět, jenž by dopadl na Zemi z vesmíru, by vyprodukoval výbušnou sílu a ničivost jako světová jaderná válka. Ohromné množství prachu, páry a kouře, uvolněných do atmosféry, by zastínilo na dlouhou dobu sluneční teplo a světlo. Tato ztráta světla by zničila mnoho pozemních rostlin, a to by způsobilo smrt jak býložravých dinosaurů, tak i masožravých, kteří se jimi živili. Podnebí by se díky prachu v atmosféře velmi prudce a silně ochladilo, což by také přispělo k vymření dinosaurů, přizpůsobených teplému podnebí.
b) Zdá se, že existují dobré důkazy pro tohoto "vesmírného vetřelce", jenž by vysvětlil hromadné vymření. V horninách, vytvořených před 65 miliony let, je tenká vrstva kovů, jako je osmium a iridium, které jsou vzácné v normálních horninách Země, ale mnohem běžnější v některých typech meteoritů. Zřejmě tyto kovy přišly z vesmíru. Vrstva také obsahuje drobné částečky skla, tvořené z roztavených zrnek písku podobných těm, které se tvoří při silném výbuchu, a zkamenělé částečky sazí, které mohly vzniknout při lesních požárech způsobených velkým meteoritem. Studia ukázala, že místo, kam by takový meteorit mohl dopadnout, je velký kráter objevený nedaleko pobřeží Yucatánu na jihu Mexického zálivu.
c) Ještě znám teorii, která tvrdí, že na konci křídy se stalo něco jako potopa světa, při níž mnoho tvorů - tudíž i dinosauři , vyhynuli. Podle mého názoru je ale tato teorie nejměně pravděpodobná.
Otázka č. 3 : Vymřeli skutečně všichni dinosauři ?
Tak tohle je asi ta nejtěžší otázka, na kterou se tězko odpovídá. Ale přesto se na ni odpovědět dá. Mnozí by bez váhání řekli, že všichni sinosauři skutečně vyhynuli před několikati milóny let. Je až směšně představit si, že by se v dnešní době po Zemi pohybovali obrovitánští dinosauři. Ale co když je na tom něco pravdy ? Už z výše uvedené knížky o vyhynutí dinosaurů se píše, že pár lidí se údajně v dnešní době setkali s dinosaury či je zahlédli. Toto jsou některé případy :
- Asi tak před dvaceti lety prý jeden muž viděl, jak nad Aljaškou letí PTERODAKTYL

ZDROJ- moje milovaná Rose

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama