Únor 2009

Telepatie→jak začít

28. února 2009 v 18:02 | Ziky
Výraz telepatie je odvozen z řeckého slova tele (vzdálené) a pathe (cítění). Tento termín byl poprvé použit francouzským badatelem Fredrickem W. H. Myersem, zakladatelem SPR (společnosti pro psychický výzkum). Počátky zájmů o tento jev můžeme hledat v "mesmerismu" (Franz Mesmer), kde se říká, že telepatie spadá mezi největší fenomény, pozorované u zmagnetizovaných subjektů, kteří četli myšlenky přenášené nikoliv slovy, ale pouhou myslí.

První telepatický pokus
Jdete-li po ulici a chcete, aby se před vámi jdoucí osoba ohlédla, co učiníte? Jděte s ní stejným krokem, tedy rytmicky, vykročí-li ona osoba pravou nohou, abyste vykročili taky pravou, zvedá-li levou, vy byste současně zvedli také levou nohu. Při tom rytmicky dýchejte a zírejte jí upřeně na záď hlavy s pevným přáním nebo rozkazem, aby se ohlédla. Výsledek vás hned poprvé překvapí.

Rozvrh hodin do VGS

28. února 2009 v 17:08 | Ziky
Táák, myslím, že se mi povedl:)

Kreslím...LEBKY!

28. února 2009 v 14:02 | Ziky
Už je to dlouho, co jsem říkala, že budu na výtvarce (ZUŠ) kreslit lebku. Až teď jsem se dokopala k tomu, dát Vám sem výsledek:)
Kreslila jsem ji dvě hodiny, tužkou 6B, stínování progresem:)
P.S. u minulé kresby jsem chtěla kritiku, ale teď se o ní neprosím, protože ,deformace' které mi vytýkala p. úč. jsem opravovala v průběhu kreslení, proto by měa být lebka proporčně dobře:)

Úžasný příběh z The Sims 2, který se OPRAVDU stal+fotky

28. února 2009 v 13:55 | Ziky
Po delší době jsem zase na několik dní propadla ,simákům'. Ale tahle rodina, kterou teď mám a za kterou hraju, ta mě neustále překvapuje:)

Pořád ne něco čekám...

27. února 2009 v 18:56 | Ziky
Hojík!

Jak bylo? To mi to trvalo, co? Mno jo...znáte slečnu Lenost? Mi se přátelíme, víte?

Lidi se mění. A já s nimi. Proč? Ve škole mě to bavilo kvůli tomu, že jsem čekala na víkend. Teď ale o víkendu čekám na školu... Ne že bych neměla kamarády, o ty nouzi naštěstí nemám, ale prostě škola pro mě byla poprava. Tím ovšem nechci říct, že NA GYMPLU MĚ TO BAVÍ, TO NE. Ten přechod na to vliv vlastně neměl...
Školu nesnášim, jako každej normální člověk. Ale kamarádi-to je něco jiného. Jste prostě úžasný!

To byl zase článek o ničem co? Ba ne, mělo z toho vyplinout to, že škola nemusí být jenom mučení a zkoušení, ale i pár úžasnejch lidiček, bez kterejch bych nemohla...

Já vím, kašlu na to

26. února 2009 v 20:15 | Ziky
Flaákám to. Vím vím ...
Nic se neděje a tím pádem jsem unavená. Zajímavý co?
Prostě budete muset na další aktivní záchvaty počkat:)

Avatar do VGS

26. února 2009 v 17:22 | Ziky

Spešl pro Maky-tancující chameleon

24. února 2009 v 21:14 | Ziky

Maky, tohle video je specielně pro tebe:)

Něco málo o vílách

24. února 2009 v 20:54 | Ziky
Víla neboli rusalka, též divoženka je magická bytost, vyskytující se v mytologii Evropy od raného středověku. Například na Balkáně mají veliký náboženský význam.

Původ
Není zcela známý, mohou být ,předskokany' pohanských božstev, ale i jejich pozůstatkem. Představa, že víla je duše předčasně zemřelé dívky, většinou spáchala sebevraždu vznikla pod křesťanským vlivem a váže se spíše k bludičkám.
S představou vil jako duší zemřelých souvisí i bytosti zvané navky známé hlavně v Malorusku , jejichž jméno vychází z ruského výrazu "navke" jež označoval mrtvého. Ty vznikají z nepokřtěných dětí jež utopily vlastní matky, mají podobu malých dětí či krásných polonahých dívek, které ubližují lidem. Pokud se nad nimi do sedmi let nikdo nesmiluje, promění se v rusalky. Podobné bytosti lze najít i v Bulharsku (navjak),Slovinsku (navje) a Polsku (látawec). V tradici po příchodu křesťanství se navíc po rusalkách nazývá sedmý týden po Velikonocích, "rusalný týden" a slavnost "rusalje" jež je obdobou Dušiček. V pohanské době však nejspíš mělo jít o oslavu plodnosti.

Vztah k lidem
NEGATIVNÍ : vodní víly občas podobně jako vodník topí lidi, nebo je jim také přisuzováno, že kradou malé děti z kolébek.
Za výše popsanými vílími skutky nemusí stát jen zlé úmysly. Někdy jsou sice víly popisovány jako záludné a mstivé, jindy ale bývá zdůrazněna jejich bezstarostnost a lehkomyslnost. Z tohoto pohledu lze říct, že když víla utancuje mladého muže k smrti, nedělá to nutně ze zlého úmyslu - prostě neví o tom, že mladík celonoční tanec fyzicky nevydrží …

POZITIVNÍ: víly mají k lidem ale spíše kladný vztah. Mladíky většinou chrání a pomáhají jim... Občas se také přátelí s dívkami a též jim pomáhají.

ČLÁNEK MI DAL SPOUSTY PRÁCE, PROTO PROSÍM KOPÍRUJTE JEN SE ZDROJEM!


Masopusty - zítra je konec!

24. února 2009 v 20:39 | Ziky
Karneval, neboli masopust (v původním slova smylu "opuštění masa" (z latinského caro maso + vale sbohem), tedy začátek postního období před Velikonocemi. Začíná 6. ledna a končí na Popeleční středu (letos 25.2. tedy zítra) . Někdy to jsou poslední dny před koncem karnevalu, kdy lidé organizují různé hlučné výstupy, zábavy a parády. Lidově též fašank.
Nejproslulejší je tradiční karneval v Rio de Janeiru.

Prdni v roh! Anem staročeština xD

24. února 2009 v 20:31 | Ziky
Prdni v roh !
Nebojte, nenadávám vám, tohle bych mohla říct třeba psovi, znamená to totiž zalez do kouta!...
Další zajímavá slova:
babitel - zženštilec, zbabělec, baba
búchoř, pléska - nevyspělý, znetvořený plod > nadávka ( = zmrd)
búr, srch, hnojokyd - potupné označení sedláka
cafúr - nadávka lidem, označených za kacíře
frejovné panny -zhýralé, záletnické dívky (frej -zálety)
haken - oblíbené potupné označení, zvláště s přívlastkem slepý: Mnozí mistři sú hakni slepí.
hel(m)brecht - světák, prostopášník, zkažený
hltáč, jiedce, obžercě - žrout, nenasyta, jedlík
hmyzadlo, hmyz -hmyz, plaz, cosi nízkého, přízemního
hodoválek - kdo rád chodí po hostinách

Říkáte si, co je to za blbosti. Nic, nešplouchá mi na maják, to je jen staročeština!

Nechce se mi

24. února 2009 v 19:02 | Ziky
Čusík bobani:)
Jen takový miniinfo: nece se mi psát, ták jdu hrát The Sims II takže nebudou články :P

Lykantropie - krvelační (?) vlkodlaci

23. února 2009 v 19:44 | Ziky
Lykantropie je fenomén starý snad jako lidstvo samo. Je však těžké stanovit v kterém momentu vývoje se ze zvířete stal člověk a stejně těžké je říci, kdy začal mít potřebu se proměňovat zpět ve zvíře.
Důvodem mohla být potřeba bezprostředního kontaktu s přírodou jako hlavním hybatelem věcí, tím kdo dává i bere. Nebo v kulturách, kde byla zvířata uctívána, mohla být proměna v ně aktem zbožštění.

Podle dostupných zdrojů, a že jich vpravdě není mnoho, málokterý dlak (vlkodlak) nebo zvěromág rád hovoří o svých intimních záležitostech, je pravděpodobné, že lykantropii způsobuje nějaký činitel v krvi, nazvěme ho agens lycanthropus. Podle toho, jak se tento element do krve dostane, lze lykantropii rozdělit na tři druhy:
vrozená,
získaná,
naučená.

Vlkodlaci v dnešní době
V moderní době se myšlenka vlkodlaků změnila podle potřeb filmového průmyslu a tento termín se začal používat pro úplně jiného tvora, než kterým vlkodlak původně byl, to samé se děje i ve fantasy literatuře (popř. jí inspirovaných RPG hrách) a hororech. Řadí se mezi lykantropy, tedy bytosti, které dokáží měnit svou podobu z lidské do zvířecí a to většinou za zvláštních okolností (buď působením magie, nebo po kousnutí jiným vlkodlakem pravidelně při úplňku).

Vlkodlak je prezentován jako téměř nezranitelný díky regeneraci, působí na něj pouze některé zbraně, nejčastěji stříbro a oheň.

Stejně jako v případě upírů, řada horrorů používá vlkodlaka jako jednoduché monstrum, snažící se bez nějakého specifického cíle pokousat co nejvíce lidí.

Mix of→AVATARS

23. února 2009 v 19:34 | Ziky
SexiiiVolcano girls

Řetězák-život v kostce :)

23. února 2009 v 19:31 | Ziky
katessa.blog.cz Jakou příchuť čokošky máš nejraději ? → Hořkou

katessa.blog.cz Už si tenhle rok marodil/a ? → nn :'(
http://fc13.deviantart.com/fs22/f/2008/017/c/a/ca363c848f9bfdcb.gif Jakou kuchyň máš rád/a ? → českou,italskou

3 Kisses Slavil/a jsi Valentýna ? → letos nn

Jakou sušenku máš nejradši ? → 3bit intensimo ... magickáá přitažlivost xD
Jakou barvu nebo s čím máš penál ? → modrej FishBone :P

katessa.blog.cz Nakupuješ rád/a ? →no...saamo

katessa.blog.cz Co si nejvíc kupuješ ? → propisky, náramky...různý nepotřebný blbůstky:)

katessa.blog.czMáš pejska ? → Jj =)

katessa.blog.cz Jaké roční období máš rád/a ? → Léto =o*

katessa.blog.cz Jakou značku mobilu máš ? → Nokia

katessa.blog.cz Bydlíš v rodinném domě ? → nn:(

katessa.blog.czMáš rád/a doktory ? → jde to ale dře to...
katessa.blog.czBaví Tě matika ? →áááááááá...ták máš za pět...stačí?

katessa.blog.cz ↓ Podepiš se pod řetězák ↓ katessa.blog.cz

Nejstarší lidé světa

23. února 2009 v 19:25 | Ziky
Za pravděpodobně nejstarší ženu světa je považována Salvadorka Cruz Hernándezová, která se podle úředních záznamů narodila 3. května 1878 a zemřela 10. března 2007. Žila tedy déle než 128 let. Měla 13 dětí, 60 vnoučat, 80 pravnoučat a 25 prapravnoučat. Až do svých sta let stále pracovala jako porodní asistentka. Poslední léta svého života však prodřímala.
Za druhou nejstarší ženu v historii je považována Francouzka Jeanne Louise Calmentová, která žila 122 let a 164 dní. Narodila se v Arles v jižní Francii 21. února 1875 a zemřela tamtéž 4. srpna 1997. Za svůj dlouhý život stihla mnoho věcí, setkala se osobně s Vincentem van Goghem, stala se i nejstarší herečkou na plátně, když si zahrála ve filmu sama sebe ještě ve věku 114 let.
Přes 120 let už se dále prokazatelně dožil pouze Japonec Šigečijo Izumi,který je tak rekordmanem v dlouhověkosti v mužské kategorii. Některé zprávy z Jižní Ameriky, Nepálu nebo Kavkazu o lidech starých i přes 140 let nejsou ověřitelné.

WIKIPEDIA.ORG

→Fííhá! Mému pradědovi bylo 94, ale 128? ÁÁ představte si, že by to byla učitelka a Dejme tomu 100 let by trávila ve škole! Přííšerná představa...

Ajurvéda

23. února 2009 v 19:18 | Ziky
Ajurvéda je tradiční indická medicína, rozšířená v celém světě. Například v Německu vám léčbu Ajurvédou zaplatí pojišťovna!

Ájur-život véda-vědění

Léčebné postupy se dělí do tří skupin
- Léky - léky jsou vyráběné z přírodních produktů- bylin, rostlin, minerálů
- Dietní postupy - jídlo se připravuje v souladu s ročním obdobím, počasím a denní dobou.
- Léčebné praktiky - masáže, podávání klystýru, parní lázně, meditace, dechová cvičení a jóga.

Základní učení je, že člověk se skládá ze tří vesmírných sil. V sanskrtu se nazývají váta, pitta a kapha . Mají řídit všechny tělesné a duševní procesy a jsou srovnávány s působením větru, Slunce a Měsíce. Váta se podobá větru, který je trvale v pohybu a řídí centrální nervový systém. Pitta je jako Slunce zdrojem energie. Řídí trávicí systém a všechny biochemické procesy. Kapha ovládá rovnováhu kapalin v tkáních, řídí růst buněk a pevnost těla - podobně jako Měsíc ovládá příliv a odliv.

Výcuc z: magiicke.estranky

Druhy andělů-archandělé, serafínové...atd.

23. února 2009 v 19:13 | Ziky

Článek mi dal hodně práce. Prosím, kopírujte se zdrojem!

Budete se divit, ale nejsou jen andělé. Anděl jako takový je nejnižší vrstva andělů. Podívejme se tedy na andělskou společnost!

1) Nejvyšší postavení mají serafínové. Existují ,nad planetami' a jsou nejblíže spojeni s Bohem. Představují nepředstavitelně intenzivní světlo.

2) Cherubíni jsou vrstvou pod serafíny. Dostávají od nich světlo, odrážejí božskou moudrost a poznání. Také existují mimo planetární sféru.

3) Trůnové krouží okolo božského zdroje a odrážejí jeho sílu a slávu Trůnu.

4) Panstva existují na splynutí duchovní a fyzické úrovně. Odrážejí touhu překonat hmotné úrovně.

5) Ctnosti jsou andělé pomsty, v lidech vzbuzují čest a srdnatost.

6)
Mocnosti střeží cesty k nebeským branám. Brání vesmír před ničivostí démonů. Jejich záře probouzí oddanost k dobru.

7) Knížectva - to je první druh anděla, zasahujíćího aktivně do lidského života. V lidech probouzí odpovědnost, řídí vlády a vůdce.

8) Archandělé jsou bytosti, příležitostně se na Zemi zjevující v podobě velkých světelných postav s křídly.

9) Andělé jsou nejnižší vrstvou. Nejaktivněji mohou zasahovat do lidských záležitostí, nesmějí se vměšovat do naší vůle,ale mohou nás svést na cestu pravdy. Mají za braňovat nehodám a katastrofám.

Čarodějnictví←s kým máme tu čest?

22. února 2009 v 20:58 | Ziky
•Označuje rozličné magické rituály, lišící se od náboženství tím, že čaroděj/nice chce využít určité síly ve svůj prospěch.
•Víra v čarodějnictví je v rozličné podobě přítomná v mnoha kulturách, je vlastní zvláště kulturám indoevropským a i v dnešní době přežívá jak ve vyspělých, tak v primitivních společenstvích. Rozsah praktik, označovaných jako čarodějnictví, a jejich vztah k etice a náboženství se však v různých kulturách a epochách liší.

•Lze jen velmi obtížně stanovit období, kdy bylo výrazu čarodějnictví užito poprvé, stejně kdy se poprvé objevují fenomény, které jsou s čarodějnictvím spjaty: kouzlení, domnělé schopnosti létat, smlouva s temnými silami, často spojená s bizarním sexuálním chováním, představy blízké halucinacím náboženské bludy apod. Je zároveň velmi těžké rozlišit, co se skutečně týkalo jednotlivě toho kterého fenoménu a co je pouze legendární interpretace Téma čarodějnictví se také vždy mísí s neoprávněným užitím asociací, které dodávají tématu atraktivitu, a vlastním myšlenkovým světem autorů, kteří se snaží téma pojednat. Výrazům čarodějnictví, čaroděj a čarodějnice proto nelze systematicky přisuzovat zcela určitý obsah, nelze o nich hovořit pouze jako o psychologickém či religionistickém předmětu.

→výcuc z: WIKIPEDIA

Fantasy bytosti!

22. února 2009 v 20:50 | Ziky
*•Drak•*
*•Elf•*
*•Čaroděj•*
*•Víla•*
*•Anděl•*
*•Zbytek•*