Prosinec 2009

for you

31. prosince 2009 v 18:49 | Ziky
když jsme tohle fotily, byl to úžasnej den a mě ho bude tahle fotka vždycky připomínat :-*

vám všem přeju bláznivý, úspěšný a zábavný rok 2010;)

fimfárum

31. prosince 2009 v 18:26 | Ziky

tak jsem stihla za půl dne přečíst větší část fimfára=)

brisingr

30. prosince 2009 v 17:41 | Ziky
právě jsem nanečisto napsala výpisky z brisingra do čtenářského deníku. nemám chuť ani sílu vypisovat stránku po stránce znovu, ale myslím že to by ani nikdo nečetl.

blázen + blázen = dva blázni

30. prosince 2009 v 16:44 | Ziky
člověk by řekl, že když je v titulku něco o dvou bláznech, ziky s někým po dlouhé době trávila den. ale to bych nebyla blázen, aby bylo všechno tak, jak by někdo řek=)

považovala jsem za svojí občanskou povinnost napsat, jak jsem se dnes měla, přestože do této rubriky mělo přibývat minimum článků.
přemohla jsem sebe samu a vstala místo v obvyklých jedenáct už kolem půl desáté. je divný, když nastavujete budík namísto šesti třiceti devět dvacet =) celé prázdniny jím vánočku, takže dnes jsem si překvapivě dala vánočku. v těch místech, kde by měl být mozek se zrodil nápad - pustím si stmívání, ale pak mi došlo, že bych se akorát rozptylovala. dočetla jsem brisingr! takže čekejte rozsáhlou recenzi ještě dnes=) potřebovala jsem ho dočíst, protože v půl dvanácté mi jel bus na zpa (už devátý pokus najít tam tu de..pitomou kešku. svítila jsem tam baterkou jak retard do sloupů. zase nic no), takže jsem na sebe hodila černý svetr s tím výstřihem až na břicho, peace šátek a písácký náušnice jako správnej blázen. odtamtud další bus ke kinu. pak už je to do knihovny jenom kousek. byli tam jenom dva malý, praštěný kluci, pařili na počítačí travian nebo podobnou ůža hru a vedli při tom dochaplnej rozhovor:
,,řekni mi tvuj mejl, já ti něco pošlu.''
,,počkej, jenom je tu pozabíjim a pak ti ho řeknu.''
ten menší, hnusnější a blbější po rozsekání nepřátel zaregistroval, že tam nejsou sami a začal mě pozorovat při hledání knížek. leknul se mého nepřátelského pohledu a když jsem se na něj podruhý zašklebila, už se věnoval jenom zabíjení. to je dneska mládež. čím mladší, tím zkaženější.
musela jsem totiž znovu najít všechny přečtené knížky z povinné (i nepovinné) četby a opsat si tu nudný údaje, jako vydavatelství a ilustrátory. já na to vždycky doma totiž zapomínám. potom jsem našla asi pět různých knížek co bych si eventuelně mohla půjčit, ale nakonec mi na stolku leží jenom seifertova povinná maminka a černá kniha tajemství. v první kapitole rvali klukovi nebo kdo to vypráví zuby, aby je mohli rodiče prodat. mohlo by to být ještě zajímavý. ta knížka byla v oddělení sci-fi a horory =D
a protože se mi ještě nechtělo domů, skočila jsem si do fóra pro tu dokonalou propisku. věřili byste, že nějaký pera stojí i dvě stovky?? obyčejný, mítojáčkovský pera co za měsíc přestanou psát. logika fakt.

a doma jsem se za dnešní den přemohla podruhý (!) a začala se učit němčinu a matiku. pak jsem naskládala učení na pondělí do nový, krásný tašky co jsem dostala k váncům a už se fakt těším do školy. nemusím snad říkat, že ho chci konečně každej den vidět a nemuset kvůli domu mrznout v parku s praštěným psem. taky mi chybí moje druhé , ten druhý blázen bez kterého nemůže ten první blázen moc dlouho žít. tak nezapomeň, zítra v půl dvanáctý♥

takže
loučí se
ó bláznivá
zmrzlá
ziky


svršek

29. prosince 2009 v 18:28 | Ziky
kresleno 2.8.2008 =) o něco starší, ale stydět se nezačnu ;)
nejdříve tužkou a pak obtaženo centropenem

ústí

28. prosince 2009 v 19:21 | Ziky
výhled na větší část ústí.
závěrka 30 sekund, docela náročný to udržet=) já vím, stejně se to mázlo. foceno na režim hvězdná obloha.

souboj titánů

27. prosince 2009 v 19:11 | Ziky
poslední dobou vůbec nemůžu usnout. ne,ne, neklikejte na křížek. nebude to snůška keců - snad. takže když jsem asi v půl jedný začala myslet na to, jak začnu číst rozbřesk, nějak se mi do hlavy vloupal eragon (zbývá mi ještě tak dvě stě stran brisingra). adié edwarde, teď jsem tu já!

četli jste stmívání a eragona? nemyslím prostě se podívat na film. eragon se nepovedl ani trošku, safira má příšerný hlas a vynechali několik dějových linek, o tom žádná. s bestsellerem steph meyerové to je složitější. asi takhle - film jako samotný je moc hezký, takže jsem se naučila nesrovnávat ho s knížkou, protože bych mu to pošramotilo pověst. nevynechávali podstatné věci, nedomýšleli, jenže dokonalost té knihy nelze nacpat do 117 minut.

tuhle část už nejspíš nikdo nedočte, protože nemyslím, že by se na idees našel někdo, kdo četl obě tyhle bichle a te kdo ano (protože o někom vím) si určitě obrázek udělá sám. jedině s písmenek na voňavém papíru můžete naplno pochopit povahu obou hrdinů. nesmělá, romantická bella, přitahující nebezpečí jako magnet a ctižádostivý, chytrý, nový dračí jezdec. žeby krásný pár??

představovala jsem si klasické pasáže stmívání, ovšem místo neurotického upíra zaujmul mladý jezdec. muselo se tedy změnit chování a reakce, podle jeho povahy. po domýšlení několika okamžiků byla jedna. pak mě napadlo ještě něco: když může eragon z dávných dob do dnešního světa, proč by nemohla bella do dávných dob? a to už byla sympatická černovláska po roranově boku. pak už jsem přestala mít pojem o čase a spala do jedenácti =)

před bouří

27. prosince 2009 v 13:34 | Ziky
foceno na konci srpna. několik hodin potom dost ošklivě pršelo=)
iso 200, expozice 1/200

If I had choose between loving you and breathing...I would use my last breath to say I love you...

26. prosince 2009 v 20:17 | Ziky
když jsem předělávala předevčírem blog, řekla jsem si - rubriku žiju nebudou zahrabávat kecy mého nudného života. pak mi ale došlo, že idees je obraz mého zvrhlejšího já. a nezahrabávat idees mým životem, ať by byl jakkoli nudný, by znamenalo předělat sebe samu.
jeli jsme zrovna v autě z hor, když mi do uší hrál můj přesladký playlist a já si se snažila vyvolat ty příšerný pocity beznaděje. všechno by bylo lepší než tahle nuda, tohle čekání, než bude zase škola.
hlavou mi bleskaly vzpomínky, plány, sny a neuskutečnitelné nápady. tomu se říká sebepoškozování. nemusím se řezat žiletkou abych si připadala ztracená. stačí si pustit pár řadovských ploužáků, vybavit si ten pár očí, ačkoli si nejsem jistá čí zrovna jsou a je to. možná bych mohla založit nové hnutí, náhražka emo.
a pak mě napadlo tohle:
na škole je sedm set lidí, z toho tak třetina kluků. tak proč se musím vždycky zamilovat do těch retardů nebo těch zadaných?

Vánoční soutěž - Co nikdy nedostanete na Vánoce?

26. prosince 2009 v 19:33 | Ziky
zapojuji se do soutěže na blog.cz. hned jsem věděla co nikdy nedostanu. letos jsem si to taky přála. zase nic=)

*nikdy, ale určitě nikdy neobjevím pod stromečkem pohádkového prince, nejlépe s mašlí s mašlí kolem krku. přeju si ho každý rok - jenže pořád nic.*

opravdu moc jsem si přála prince. opravdu moc jsem doufala, že bych mohla na štědrý den prince venku potkat. opravdu moc jsem doufala. opravdu nikdo tam nebyl.

na vánoce mají být lidi spolu...

25. prosince 2009 v 21:45 | Ziky
...a tak se ptám: kde jsi?

ušák

23. prosince 2009 v 15:53 | Ziky
letní putování po šumavě. v dálce je vidět několik polomů. jakubovi uši bohužel zanikají =)

I♥BLUE EYES

22. prosince 2009 v 20:43 | Ziky
prohlížela jsem tvz. kreativní blogová doupata a dostala vztek. vztek, že už nekreslím.

takže jsem udělala seznam smutných rockových balad, beyoncé a r'n'b (zaručený způsob jak si navodit melancholickou náladu), urovnala kofoláčky paulu i áďu, obě(a) jsem si je představila a začala čmárat. převážně tužkou B6 a kolrpepskama. skica tužkou byla mnohem, mnohem hezčí než barevný výsledem. teď mi to připadá jako kresbička desetiletýho fracka. tak to dopadá, když se snažíte nakreslit tu nejkrásnější věc co znáte =)

,M' is for the mistletoe where ev'yone is kissed...

18. prosince 2009 v 17:40 | Ziky
už jsem napsala asi pět pozdravů, ale nic se mi nezdálo dost vhodný. takže napíšu jen tohle a nic víc. berte to jako úvod.
tak nějak to tu přes tden stálo. když mě se nechtělo psáát =D stejně se tou dobou moc věcí neudálo. zato dnešek byl supe=)

jelikož se pak mentální neuráčil přijít do školy, nebylo koho pozorovat. ještěže byla vánoční akademie a já mohla pozorovat paulu a áďu (pracovní názvy pro staronové objevy). viděla jsem ho cestou do divadla, cestou z divadla, ve škole... prostě dobrý=) a když už jsme u pauly, včera vrazili primáni o přestávce před obávanou hodinou aj do naší třídy a míšina milovaná sestřička paula první nebojácně vykřikla:
,,odejděte do ef třicet!'' samozřejmě paula celou dobu pozorovala jak naštvaně zapínám tašku. áďa zase údajně zpívala last christmas =D sice jsem neslyšela, ale už jenom ta představa je děs=)
ale teď k akademii. pomáda v podání tercie béé je opravdu nezapomenutelná=)
naše super vánoční besídka začala rozdáváním dárků, takže na stole už stojí breakdancer paula a vyvrcholila, když už bylo skoro celé městečko palermo vyvražděné a mrtvoly se začaly nudit. učitelka usoudila, že bud elepší pusit nás domů dřív =D
no a pak jsme mrzly s m. cestou do knihovny, kde jsem ukořistila brisingra!! skvěle=) ve fóru jsme nakonec vybraly krásný trička a šátek. povedenej den=)

víte co je teď??
p r á z d n i n y

vivienne westwood

13. prosince 2009 v 13:33 | Ziky
osmašedesátiletá britka je zázrak světové módy. no vlastně zázrak...spíš přízrak.

narodila se na vesnici, jako mladá se brzy vdala, porodila syna a brzy se také rozvedla. poté se seznámila s malcolmem edwardsem, zajímal se o politiku a hudbu. byl velkou osobností rodícího se punku.

vivienne se věnovala své profesi učitelky, záhy se ale chopila jehly a s edwardsem začali oblečení do jejich obchodu s klučičí módou šít sami. nevědomky se tak odstartovala její kariéra.


'V módě jsem z jediného důvodu: zničit slovo konformita (navenek souhlasím s davem ale uvnitř jsem tvrdě proti)'

eye-love-you

13. prosince 2009 v 13:02 | Ziky
ten titulek neřešte. za á to byl název obrázku (mimochode ukradený z da) a za bé si vážně potřebuju vyjasnit pár věcí. jenže to tak trošku nejde, když jsem oboustraně slepá. na oko i na lidi no.

s mraky si poradím. ale zatmění nepřemůžu

11. prosince 2009 v 13:03 | Ziky
říkejte si kdo chce co chce, ale právě jsem dočetla zatmění.

Jako otevřená kniha...bez textu

6. prosince 2009 v 17:10 | Ziky
s hrůzou jsem zjistila, že své přátele podceňuju. a sebe přeceňuju.
dává mi velkou práci, nedat na sobě znát, na koho celý dny myslím. ale myslela jsem, že se mi to daří. jenže to vypadá, že moc ne...

když ho vidím jít po chodbě, nesnažím se ani v nejmenším nekoukat. myslím že to zatím nikomu nevadí=) ale nikdy mě nenapadlo, že bude někdo pozorovat když zrovna vůbec nevnímám, protože si musím užít tu chvilku, kdy ho vidím. většinou tak dvakrát, třikrát do týdne. néchápu, proč nemůže chodit do druhý třídy, ty potkávám denně a několikrát...

a dostávám se k jádru=D asi jsem se ponořila do těch sytě modrejch očí a zapomněla konverzaci, kterou jsem do tý doby vedla s přáteli. a co, to se mi občas stane, že nevnímám, jenže ony ho moc dobře znají a prostě viděly jak blbě civim. mno...,,tak x se ti líbí, jo???'' to byla podpásovka. úspěšně o lidech, který mě zajímaj až moc mluvím co nejlhostejněji, ještě jsem se neprokecla a teď si toho prostě všimnou samy! nojono, říkáte si co je na tom. ty by se ale ti tři nesměli znát a ta drbna udrbaná - milovaná sestřička jedné z nich by ho nesměla znát tak dobře. bože, proč je to vždycky tak těžký?

je to vlastně vtipný. když si sebe samu představím na tý chodbě, v davu lidí, kde je vlastně spousta hezkejch kluků, jenže já musim civět a v ten okamžik se prostě jedna z nich musí podívat na mě...

taky se vám někdy stalo něco podobného? prozradil jste se pohledem? nemohli jste něco říct ani dobrým přátelům, jen třeba jednomu z party?

for my hippie friend

6. prosince 2009 v 16:03 | Ziky
peace, love and happiness! toť motto mé bláznivé kamarádky. no uznejte, jak může ztělesnění někdějších hippies vůbec existovat bez pořádného peacu na krku?? taky nechápu=D

přívěsek mi trval asi 35-40 minut, technike wire-wrapping je poměrně zdlouhavá a nedá se uspíšit. zavěšení na řetízek už by byla otázka pěti minut, ovšem to bych musela mít v korálkách pořádek a vědět kde mám zapínání, že=) takže celkem jsem tu hodinu obětovala.

sečteno podtrženo: přes náročnost wire-wrappingu jde o celkem levnou záležitost, řetízek už o něco dražžší, ale pořád budou moje úspory na korálky stačit=) žeby 35 ??

it's misty

6. prosince 2009 v 15:56 | Ziky
tak zaprvé chci říct, že fotka je upravená. ale nadále budu říkat, že fotim digitální fotografie, u kterých je úprava spíše samozřejmost. abyste věděli, ty nádherné fotky, které obdivujete u profesionálních fotografů jsou obvykle jen upravené, takže vás prosím: držte ústa a krok=)

foceno včera-5.12.09 na kojeticích, iso 400, expozice 1 sekunda (z ruky! dalo mi to práci to udržet=), bylo kolem tří hodin. v pf přidán kontrast a následně lece sytost.