Jsem šťastná a vy všichni byste měli být se mnou

12. února 2013 v 22:00 | idees |  Řeči
Kdo jsem, že si dovoluji říkat, jak se máte cítit? Jsem nic. Jsem stejná jako vy. Obyčejná. Bezvýznamná. A přesto si myslím, že mám nárok na to říci - buďte štastní! Protože když vám to neřeknu já, najde se někdo jiný?

Každý večer před usnutím se vykloním z okna a děkuju za to, co mám. Snažím se být za všechno vděčná. Věřím. Když se na hodinách objeví 11:11, už si nepřeju žádného kluka, nepřeju si zdraví, nepřeju si jedničku z písemky, přeju si být šťastná. A já jsem.
V roce 1941 pronesl prezident Roosevelt projev na téma Čtyři svobody. Upozornil na svobodu slova a vyznání jakožto svobody, které si může každý člověk zařídit sám a na svobodu od strachu a nedostatku jakožto svobody, které by měl zajistit stát. Učila jsem se zrovna ZVS a po dlouhé době se opravdu soustředila, když mi najednou došlo, jak velký pokrok tohle všechno je. Před více než 70 lety musel Roosevelt tyto svobody vyzdvihnout jako důvody, kvůli kterým se USA zapojila do 2. světové války. Vojáci umírali proto, aby byly tyto svobody zajištěny.
A já si dnes můžu říct co chci. Můžu si věřit čemu chci. Nebojím se ničeho, kromě ohně a výšek a miliónu dalších věcí, které jsou ale mým osobním problémem. Netrpím žádným nedostatkem. Není to dost dobrý důvod k tomu být šťastná?
Ne každý den je skvělý. Třeba dnešek - ten nebyl nic moc. Můžu vám klidně odpřísáhnout, že až budu zítra vstávat, dala bych cokoliv za možnost prožít svůj život v té teplé vyhřáté posteli a nemuset nikdy vstát. A přesto, až se překonám a po pár minutách nadávání na to, jak nenávidím svoji školu a brzké vstávání a sníh a tmu a naprosto všechno, co se mi po ránu dostane pod ruku, znovu vám řeknu, že jsem šťastná.
Tak buďte taky šťastní. Nejspíš nemáte všichni tak fajn život jako mám teď já. Já ho taky nemusím mít. Zítra ráno mě může porazit auto a můžu skončit na vozíku. Můžu udělat nějakou hroznou blbost a přijít o většinu svých kamarádů. Může se stát cokoliv. A proto byste měli být šťastní teď a tady, šťastní za všechno co máte, protože může být ještě hůř. A pokud se zrovna máte opravdu špatně, přejte si být šťastní a udělejte pro to cokoliv. Jen takhle se vaše přání stanou skutečností.

A brouku, ty mi přestaň kazit tohle šťastné období tím, že budeš rozesílat můj blog lidem ze třídy. Je jim úplně u prdele jestli mám blog nebo ne. Zamrzlas v šesté třídě, kdy to někoho opravdu zajímalo. Jestli máš nějakej problém, tak si ho vyřeš a neobtěžuj tím ostatní. V pátek se uvidíme :-*
 


Komentáře

1 bludickka bludickka | Web | 13. února 2013 v 11:51 | Reagovat

Souhlasím, ale opravdu to není tak lehké, jak se řekne. Pokud je člověk navyklý na léta negativního smýšlení, dá se to změnit jen strašně pomalu a je to dřina

2 Ofélie Ofélie | Web | 14. února 2013 v 17:53 | Reagovat

Poslední dobou je, nechápu tu logiku věci, moderní být smutný... Ráda projíždím fotky na tumblru a každá dvacátá je typu ,, Depressed, angry, tired, done.,,. Proč ksakru? Každý chce být litován. Myslí si, že když budou ,,zadepkaření,, ublížení a very sad, všichni se o ně budou víc zajímat. Tss, melancholie je krásná věc, ale jen, když je vyjímečná(jako ne častá).
Život je krásnej. Máme to štěstí žít tady v teple, v bytě, s rodinou, chodit do školy! Ksakru! Už jen to je důvodem ke štěstí!
Člověk potřebuje cíl života, potom je šťastný, protože ví, že má pořád možnost toho dosáhnout.

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 14. února 2013 v 21:25 | Reagovat

Moje slova :) Lidé si příliš toho neváží...

Já raději svojí třídě blog nikdy neukážu. A ani raději nebudu přemýšlet nad tím, co by se stalo, kdyby mi na něj přišli! - Nebudu si kazit večer :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama