Jak je těžké najít dobré čtení

30. dubna 2013 v 22:18 | idees |  Řeči
Přemýšleli jste někdy nad tím, že i když dostanete úplnou svobodu, nikdy si nemůžete dělat přesně to, na co máte zrovna chuť? Ovlivňují nás ty nepodstatné věci jako hlad, močový měchýř, únava, fyzička... a já k tomu všemu ještě dostávám neskutečnou chuť číst. Přichází nepravidelně a nikdy dopředu nevím, jak dlouho se mnou zase vydrží, ale neusnu, dokud necítím, že můj mozek je pro dnešek dostatečně unaven. Čím déle se mnou chuť číst zůstává, tím hůř se mi usíná.


Teď se trochu bojím, že jsem se uvedla jako ignorant, který zásadně nečtě, pokud mu nejde o život. Já čtu. Knížky. Víceméně. Neustále. Ale moje potřeba číst je mnohem silnější. Neukojí ji Obraz Doriana Graye (byla jsem uchvácena! chci umět pracovat se slovy alespoň z poloviny tak dokonale jako Oscar Wilde!) ani autobiografie Miloše Formana (byla jsem uchvácená podruhé!).

Potřebuju objevovat nové věci, žasnout, přemýšlet nad tím než usnu, hledám v textech inspiraci. Není to zase tak těžké, když je vám patnáct a nevíte vůbec vůbec vůbec absolutně nic. I když...jsem chytřejší než 63% americké populace, díky, Facebooku.

Jenže najít opravdu dobré čtení je těžší a těžší. Dobré blogy už jsou objeveny a jejich autoři se často flákají. Nenechte se zmást, svedou to na prokrastinaci. Časopisy u mně doma nehledejte. Nikdy mi na ně nezbydou peníze. Po deseti dnech přátelství s angínou jsem zvládla aspoň několik matčiných Blesků pro ženy...a můj intelekt to bohužel nijak výrazně nepovzneslo. Pak se na mě usmálo štěstí a já narazila někde na netu na článek o mozku. Chová se jako houba. Nasává veškeré informace, a proto bychom měli věnovat pozornost tomu, co mu podstrkujeme. Zároveň si vytváří stav podobný závislosti - pokud si vsugerujete, že chcete zhubnout a budete vyhledávat články o jídle, váš mozek zbystří pokaždé, když se tohle téma objeví. A bude vyžadovat víc. Víc kalorických tabulek a víc dietních plánů. Vycvičíte si ho jako pejska. Proto je tak těžké zbavit se starých zvyků, váš mozek to prostě tak chce a můžete za to jen vy.

Nechci svůj mozek naladit na Blesk pro ženy. Máme spolu poměrně bouřlivý vztah a přestože se ho občas snažím ošálit šíšou nebo kily čokolády, aby moc nemluvil, doufám, že mě jen tak neopustí. Máte tedy nějaké tipy na super blogy? Časopisy? Příbalové letáčky? Musím být připravená, až to na mě zase přijde.
 


Komentáře

1 Bels Bels | E-mail | Web | 8. května 2013 v 13:24 | Reagovat

Škoda, že tenhle článek během týdne zůstal bez reakce, též bych se velmi ráda inspirovala ;)
Chápu tvoji potřebu číst, momentálně čtu a čtu a mám štěstí, že je v mé knihovně ještě dost věcí ke čtení. Nicméně ne všechno je slovně tak úžasně rozmanité, jako Wildeova tvorba. Časopisy, co se mi ti nastřádaly, jsem nekompromisně vyházela a další nemají jak se mi tu kupit, protože si je nekupuji.
Mno a co se týče blogů, kam chodím, tak (skoro) úplný seznam se mi nachází zde - http://www.bloglovin.com/bels pokud to půjde zobrazit. Snad najdeš nějaké, které tě zaujmou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama