Před rokem mi bylo líp a za rok mi bude ještě hůř.

19. dubna 2013 v 22:38 | idees |  Řeči
Znáte ty dny, které si naprosto perfektně naplánujete, jenže už v poledne se vám začínají hroutit pod rukama? Přesně tak bych popsala dnešek. Ale protože every cloud has a silver lining (musím to vidět, musím to vidět!), našla jsem na dnešku jednu velice pozitivní věc. Jsem zase o něco chytřejší.


Večer ve dvou a kytarou se během pár minut změnil na večer o samotě s novou deskou Fall Out Boy a Gossip Girl. Tudíž z odpoledne ve dvou taky nic nebylo. Kvůli (nebo mám říct díky?) tomu jsem se objevila v čajovně se starým... řekněme známým. Člověkem, který pro mě asi před dvěma lety znamenal opravdu hodně a viním z toho puberťáckou naivitu a spoustu hormonů.

Vzpomínala jsem na dny, kdy jsme se ještě bavili. Mě nejvíc trápilo, že on o mě nestojí. Pak fakt, že o mě stojí. A během pár dnů opět to, že o mě nestojí. Jeho nejvíc trápilo, že už půl roku miluje svoji vnadnou spolužačku, která city bohužel neopětuje. A tak jsme si nějak žili. Probrečela jsem každou noc a naučila se pár nových dost dobrých nadávek. Ale když si na tohle období vzpomenu dnes, dojde mi, že jsme přes to všechno byli docela šťastní.

Dnes, o dva roky později se naše problémy úplně změnily. Ve své podstatě jsou pořád stejné, jenže vážnější, pokud může být něco vážné, když ještě nemáte ani maturitu. A jelikož jsme starší, problémů přibylo. Najednou řešíme budoucnost i z jiného pohledu než budeměnesnášetizatýden? . Řešíme peníze, výběr výšky, občas nějakou tu nedostatečnou z důležitých předmětů. Když se na nás tohle všechno navalí, máme tenenci vzpomínat na staré dobré časy a současně jsme přesvědčeni, že hůř než teď už být nemůže.

A přesto někde ve skrytu duše vím, že může být ještě mnohem, mnohem hůř. Za týden, za měsíc, všechno se může ještě stokrát zhoršit. A my budeme vzpomínat na dnešní dny, kdy jsme si to možná neuvědomovali, ale byli jsme šťastní.

Protože nikdy nebudete šťastnější než právě teď a právě tady. Staré dobré časy jsou prostě vždycky lepší.


A pochopitelně se mnou nebudete souhlasit, pokud si právě procházíte nějakým mimořádně těžkým životním obdobím, pak máte plné právo si říct, že víc v prdeli už být nemůžete. A nebojte, to přejde.
 


Komentáře

1 es ef es ef | Web | 20. dubna 2013 v 9:39 | Reagovat

ach, ten pocit dokonale znám, ale je třeba se smířit s tím, že staré časy se nikdy, nikdy nevrátí..

2 kiki.mich kiki.mich | E-mail | Web | 21. dubna 2013 v 16:36 | Reagovat

Ano, znám tyhle dny perfektně.
Minulost je skoro vždy hezčí než jaká doopravdy byla..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama