K utopické společnosti šťastných lidí zase o krok blíž?

10. ledna 2014 v 20:48 | idees |  Řeči
Dnes se stala velice zvláštní věc. Facebook mi zlepšil náladu.


Obvykle mě tohle modrobílé zlo dokáže během pár minut naštvat. Jsou ovšem věci, které mě potěší. Například prvních pět příspěvků na titulce, které mluví o cvičení. Fotka mých přátel z posilovny. Přátelé komentující fotky z posilovny. Přátelé lajkující motivační fitness stránky. Jsou to vůbec moji přátelé?!

Je to tak. Opravdu se to stalo. Fitness je oficiálně v módě.

Sleduju to už delší dobu. Hlavně přibývají fotky bot na běhání na instagramu. A jsou většinou jsou zablácené, což považuju za dostatečný důkaz toho, že je občas někdo i nazuje. I když se mi nelíbí trend focení se v zrcadlech fitness center, znamená to, že dotyčný tam byl a zaplatil pekelně drahý vstup. Takže se mi hned zdá představa pravých zapálených sportovců pravděpodobnější. Nikdo by neplatil jen proto, aby se vyfotil v obležení činek, aspoň tedy doufám. Potřeba informovat o tom svět je jiné téma do jiné debaty. Zůstanu ještě chvilku pozitivní.
Možná je to způsobeno touhou po dokonalé postavě, možná lidi začal sport bavit (ne to ne, to se nemůže stát jen tak bez varování), možná se cítí zahanbeni okolím a to je motivuje se sebou taky něco dělat. Anebo opravdu chtějí být zdravější a využít svůj čas co nejlíp. Investovat do sebe. Ať už mají noví posilující maniaci jakékoliv důvody, dělají mi radost a dávají novou naději.
Je to jednoduché. Cvičení je náročné. I když ho flákáte, pořád musíte vyvinout poměrně velké úsilí k tomu, abyste se dokopali k nějaké aktivitě. Začíná to onou hříšnou myšlenkou na pohyb, přes dlouhé přemlouvání sebe sama to v lepších případech opravdu pokračuje v posilovně. A tam teprve začíná pravá dřina. Sleduju ten nárůst lidí, kteří mají natolik silnou vůli, aby tohle zvládli a se cvičením nepřestávali a hned je mi líp. Když mohou věnovat spoustu času a hlavně energie do cvičení, možná se časem začnou v ulicích dít velké věci.
Vidím lidi opravdu se usmívat. Skoro slyším jejich myšlenky, jak se pomalu oklepávají od všeho stěžování a nadávání. Až se jim vyplaví do krve dostatek endorfinů, možná zjistí, že úsměv je ještě jednodušší než kliky a dřepy. Možná, až jim narostou dostatečně velké svaly, tak v sobě najdou dost vůle měnit věci, na které se snaží v posilovně zapomenout. Věci, které je určitě štvou a věci, od kterých se při naprostém fyzickém vyčerpání utíká nejlíp. Možná, že právě roste generace lidí se silnou vůlí a chutí měnit svět. A příjemně mě překvapuje, že jsou to všechno moji vrstevníci.
Jsem na nás zvědavá.
Fandím nám.
A jdu si snít své utopistické sny."V pasti"
Mějte se a smějte se!
 


Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 10. ledna 2014 v 21:55 | Reagovat

Jo, stalo se to módou. Ale jednou je zase v módě nějaká věc, která ničemu neškodí. A to je, myslím, fakt dobře.

2 Bels Bels | E-mail | Web | 11. ledna 2014 v 10:42 | Reagovat

A já si dnes mám v plánu koupit běžecké boty ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama