Září 2014

ŠUMava

28. září 2014 v 22:34 | idees |  Foto
Na světě je spoustu milých míst, kam se ráda vracím. Do postele a nejlíp, když tam na mě čeká aspoň pes. Domů, po dlouhé vyčerpávajícím dni. Do školy, po prázdninách (ačkoliv po několika dnech už toho hned každoročně lituji). Ale žádné z těch obyčejných denních míst ve mně nevzbuzuje tolik pocitů, jako Šumava.
Miluju to tam.
Lesy, nekonečné louky, tak čerstvý vzduch, až se mi motá hlava z toho, že nejsem zvyklá něco tak nezkaženého dýchat. Rostliny, které bych hledala už jen v atlasech, najednou rostou přímo pod okny.
Milé lidi, kteří vedou jedny z nejtěžších životů v Čechách, jelikož v Pošumaví není práce a krajina je smutně chudá.
Těžké mlhy a mrazivá rána, kterými jsme byli přivítáni letos na podzim.
Šumava je prostě moje srdeční záležitost, a proto mě mrzí, že jsem letos vůbec nefotila.
Tak snad aspoň něco:A protože byl tenhle blog vždycky svědkem mých nálad, mám potřebu se vypsat i z té dnešní. Včerejší. Předvčerejší a taky předměsíční. Vypsat se z nálady, která se ve mně usadila už před dloouhou dobou a i když ji občas něco zastíní a já na ni chvíli zapomenu, tak je pořád někde uvnitř a každý den se ozývá pořád silněji. Nálada sluníčková, povznesená a růžová, nálada přímo z obláčku. Mám pocit, že všechno je takové, jaké by mělo. Že všechno zvládnu a že všechno, čeho jsem se kdy bála a bojím, nějak dopadne. A že tohle všechno je ono.
A miluju a maluju a usmívám se a nechci nechci nechci nechci nechci nechci nechci aby tohle někdy skončilo.

Ilustrace - BEARd

2. září 2014 v 21:32 | idees |  Art
Znovu jsem se vrátila ke kreslení a malování. Učím se malovat akvarely, pracuju na anatomii a hlavně už nebudu muset o hodinách hrát 2048 - budu totiž kreslit! :)


Mám ze sebe radost. Zase.