Březen 2015

Všechno to dobré

9. března 2015 v 21:51 | idees |  Foto
Chtěla jsem si zpříjemnit neděli. Tak jsem vzala křísu, Nezvalovu Prahu s prsty deště a šla jsem ven.Nejlepší momenty dne

6. března 2015 v 0:09 | idees
Jsem tak nějak ztracená. A tak nějak se potřebuju zase poskládat dohromady. Právě teď, doslova za pět minut dvanáct, ve 23.55 jsem se rozhodla, že si budu fotit všechny ty dobré věci na mých dnech. Někdy, když budu mít chuť to s vámi sdílet, uvidíte to tady. Nebo mě to zase zítra přejde. Nevím.

Mapa Anny
Dočetla jsem dnes tuhle zvláštní knížku. Víte, nemám ráda současné mladé české autory. Už vůbec nemám ráda povídky. Mapa Anny v sobě snoubí oboje a mě to prostě bavilo.
Marek Šindelka píše trochu jako Palahnuik, ale netouží tolik šokovat. Místo toho odhaluje, odhaluje lidi a lidská trápení a pocity až na kost, což je šokující samo o sobě, protože dnešní doba velí spíš schovávat, neprojevovat se, nedávat nic najevo.
Povídky do sebe naprosto geniálně zapadají.
Je vlastně hrozně těžké o téhle knize mluvit, protože Šindelka je hlavně básník, tudíž celá tato sbírka se chvílemi tváří jako jedna velká lyrická metafora, což já téměř vždy zbožňuji, ale zkuste to pak někomu popsat, že.Vladimir518
Tohohle chlápka všichni známe. Jestli ne, tak si ho vygooglete, to stačí. Můj obdiv k němu stále roste a roste.
Vím o tom, že vydal knihu Kmeny 0 a dokonce jsem zaregistrovala i Kmeny 1. Přišlo mi to jako skvělý nápad, kus kvalitní práce, ale nikdy jsem neměla chuť si o tom zjistit něco víc. Možná víte, že dokument KMENY teď vysílá Česká televize, právě podle těchto knih.
Zkoukla jsem nejdřív první online díl o punku. Pak půlhodinový rozhovor o samotné tvorbě prvních Kmenů. A to byla pecka. Inspirativní, zajímavé. A hlavně mám teď nezastavitelnou chuť vyrazit do knihovny a obě vydání si půjčit a číst až do skonání věků. A to je nejlepší. Je vlastně jedno, co děláte, s kým mluvíte, co si přečtete nebo poslechnete. Přečtete si třeba Mein Kampf, ale pokud vás to inspiruje a vyhecuje k okamžité reakci (konstruktivní reakci, ne že se zvednete a zabijete prvního nácka, který vám přijde do cesty), byl to kvalitně strávený čas. Takových rozhovorů chci ve svém životě víc, víc, víc! A zítra skočím asi do knihovny.