Proč jsem se začala bát smrti

19. listopadu 2015 v 21:42 | idees |  Řeči
Můj život během posledních pár měsíců by se dal popsat jako krásný. Idylický. Dalo by se říci i bezstarostný, ačkoliv mé o několik měsíců mladší já by s vámi určitě nesouhlasilo.
V posledním článku z dubna 2015 jsem psala doslova tohle:

"O prázdninách se nějam srovnám a ve čtvrťáku už nesmím dovolit, aby se ze mě stalo tohle. Do té doby ale možná nevydržím."

Neuměla jsem pracovat se stresem, který ve mně vyvolávala škola a trápila jsem se zbytečným množstvím dalších stresujících myšlenek. To je už dávno pryč. Během léta se ze mě zrodilo něco jako úplně nová osoba a přibližně od poloviny července jsem naprosto a bezmezně šťastná. Ono to štěstí je ale pomíjivé...Určitě není člověka, který by aspoň nezaslechl zprávu o dalších atentátech v Paříži. Zasáhlo nás to víc, než lednový atak Charlie Hebdo. Kladu si dokonce otázku, jestli se z Paríže 2015 nestane New York 2011. Každý Američan vám dodnes řekne, kde přesně byl a co dělal, když se dozvěděl o pádu Dvojčat. Budeme to mít my, Evropané, podobně s Paříží?

Já jsem byla v práci, když jsem se o útocích dozvěděla. Byla skoro půlnoc, čekaly mě ještě dvě hodiny strávené v práci a měla jsem v sobě už určitě aspoň láhev vína. V tu chvíli mě vůbec netrápilo, že se v Paříži zase někdo odpálil, protože jsem byla s Nejmilejším a užívala jsem si příjemný večer.

Druhý den, když jsem se probírala články a fotkami jsem se už potřetí za letošní rok úplně rozložila. Poprvé se mi to stalo ještě před útokem na Charlie Hebdo, kdy IS zveřejnil několik videí z poprav zajatců. Podruhé jsem se do stavu "panebože, bude válka, já umřu" dostala, když se přiostřila situace v Ukrajině, někdy v únoru nebo březnu. Ale nejhůř mi bylo až teď. Nemohly za to fotky zakrvácené haly, kde se vraždilo ani video, kdy lidé v panice z koncertního sálu vybíhají a vytahují mrtvé. Mohla za to fotka muže, který při koncertu zemřel a vyjádření jeho pozůstalé přítelkyně na Twitteru.


You are and always will be the love of my life, Nick Alexander #fuckterrorism #ParisAttacks #Bataclan pic.twitter.com/C2pxvLwCth
- Polina Buckley (@polinabuckley) 14. Listopad 2015

V tu chvíli mi bylo nejhůř. Neumím si představit, že najednou zůstanu sama. Že zveřejním na facebooku naše poslední společné fotky s hashtagem láskaméhoživota, a pak se začnu snažit zase fungovat dál. Mnohem, mnohem, mnohem horší představa je ale představa toho druhého člověka, který přežije a zůstane sám. Mít někoho, s kým naprosto souzníte a koho milujete je sice nádherné, ale taky děsivé. Je tolik věcí, co by se mohlo stát a poslední dobou je tak těžké na ně nemyslet...

Jisté ale je, že jsem se nikdy dřív smrti nebála. Jenže nikdy dřív jsem taky neměla pocit, že mi ke štěstí stačí jen s někým společně existovat. Považuji smrt za něco tak přirozeného a jistého, že nemá smysl se myšlenkami na ní trápit. Život znamená vyměřený čas, s tím je nutné se smířit a zařídit se podle toho co nejlépe. Dokážu dokonce i zapudit myšlenky na to, že třeba nikdy nedostuduju a nezažiju, jaké je mít děti. Dokážu se smířit s tím, že všechno, co děláme, vlastně asi žádný smysl nemá (kdo s tímhle bojuje, tomu doporučuji knihu S elegancí ježka). Nedokážu se ale smířit s myšlenkou na mé milé, kteří na světě zůstanou i po tom, co já jednou odejdu.

Člověk asi počítá s tím, že přežije své rodiče, ať se to může zdát sebevíc těžké a smutné. Horší jsou přátelé, protože obvykle bývají podobně staří jako my a prostě nepřichází v úvahu, že by dnes, kdy umíme léčit i rakovinu, někdo zemřel dřív než v osmdesáti, že? Pravda ale je, že s přáteli tak nějak koexistujeme. Žijeme vedle sebe, často se naše životy propojují a proplétají, jsou pro nás nejdůležitějšími lidmi na světě. Do budoucna je ale jasné, že každý si najde své
partnery, založí svou rodinu a z propletených životů budou životy sdílené, odžité vedle sebe, ne pospolu.

Jak je to ale s partnery, milenci, manželi a jinými láskami? Nepočítáme s nimi do našeho života tak trochu víc? Nechceme s nimi naprosto splynout a sdílet úplně všechno, namísto přátel, se kterými sdílíme jen to, co zrovna potřebujeme? Jak se žije po tom, co takový životní partner odejde dřív, než by všichni čekali? Je mi z takových otázek hrozně smutno. Je mi smutno z toho, že mě okolnosti nutí nad podobnými věcmi vůbec přemýšlet. A nejsmutnější je, že podle mého názoru se blíží roky, kdy si spoustu z nás na tyhle otázky nedobrovolně odpoví.
 


Komentáře

1 Bels Bels | E-mail | Web | 20. listopadu 2015 v 12:25 | Reagovat

Nepochybně mě děsí představa momentu, kdy přijdu o svého tátu, nebo kohokoliv opravdu blízkého. Takovéhle věci mě napadaly už dřív a jsou to vlastně moje největší noční můry. Ale je to něco, nad čím by člověk asi neměl moc přemýšlet. O to víc si musíme užívat toho, že s námi stále jsou, starat se o jejich štěstí a bezpečí. Co přijde, to přijde, nepochybně to bude bolestivé, ale žijeme teď a je trochu zbytečné tu bolest prožívat už takhle předem.

2 Dorothybak Dorothybak | E-mail | 19. července 2017 v 4:33 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170718

3 Davidexifs Davidexifs | E-mail | 29. července 2017 v 1:43 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдаление негативной информации Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

4 Mariatymn Mariatymn | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 8:43 | Reagovat

Хотите как-то разнообразить сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений позволят эротические товары

Один из самых распространенных способов достигнуть ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью просто добиться стимуляции эрогенных зон и точек на теле. Только не пользуйтесь им в одиночку, доверьтесь своей второй половине. Это упрочит вашу связь и поможет стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены эрекционные кольца, наручники, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь эксперементировать с разными вариантами, и вы обязательно сможете найти то, что придется по душе вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>,фаллоиммитаторы, и остальные <a href="https://afroditalove.ru/">секс-игрушки</a> можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

5 AaauceHoict AaauceHoict | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 11:08 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

6 Dol33larmr Dol33larmr | E-mail | 13. srpna 2017 v 1:37 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#eeZ17Ut42f>
<img>http://0.00000007.ru/3#qb6v8TPyzc</img>
</a>
------------------------
Неизменно большое количество socks и proxy серверов online
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 странах
<b>Очень высокая анонимность - мы гарантируем, что наши прокси сервера целиком и полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не видоизменяют<b> http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех абсолютно соединений без использования VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Замаскировать или поменять свой IP можно 2 кликами мыши.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые расценки на безлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при истечении срока действия аккуанта.
ICQ бот на абсолютно всех тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что надо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#UbBrE9TH1u>Vip proxy</a>
__________
обход блокировки 2017
openvpn windows 7
блокировка рекламы вконтакте
купить прокси дешево

7 Avito321dori Avito321dori | E-mail | 28. září 2017 v 18:22 | Reagovat

[b]Пополение баланса Авито (Avito) за 50%[/b] | [b]Телеграмм @a1garant[/b]

[b]Приветствую вас, дорогие друзья![/b]

Рады будем предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам надо  определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

[b]Аккаунты не Брут. Живут долго.[/b]

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: [b]50% от баланса на аккаунте.[/b]
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

[b]Гарантия: [/b]

[b]И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!![/b] Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

[b]Заливы на балансы Авито[/b]
________

пополнить счёт авито
как разблокировать аккаунт авито
авито прикрепить номер к другому аккаунту
кошелек женский кожаный бу на авито москва
аккаунты с авито скачать

8 BethanyQhq BethanyQhq | E-mail | Web | 11. října 2017 v 16:39 | Reagovat
9 Dol77larBILE Dol77larBILE | E-mail | 14. října 2017 v 19:37 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

10 BethanyJie BethanyJie | 21. října 2017 v 3:05 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have Lots of work to do next week summer. Plus the university exams are coming, it will be a stretch. I am already being nervous maybe I should <a href=https://picsart.com/i/image-canadian-pharmacy24-7com-245234507026202>link</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

11 Avito321dori Avito321dori | E-mail | 21. října 2017 v 10:34 | Reagovat

[b]Пополение баланса Авито (Avito) за 50%[/b] | [b]Телеграмм @a1garant[/b]

[b]Мое почтение, дорогие друзья![/b]

Рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

[b]Аккаунты не Брут. Живут долго.[/b]

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: [b]50% от баланса на аккаунте.[/b]
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

[b]Гарантия: [/b]

[b]И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!![/b] Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

[b]Заливы на балансы Авито[/b]
________

мой номер телефона привязан к чужому аккаунту авито
коммерческий аккаунт авито
avito заблокировали аккаунт
авито заблокировал аккаунт что делать
продать аккаунт в world of tanks авито

12 found it for you found it for you | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 17:50 | Reagovat

laser orecchio per smettere di fumare

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama