Nekomentuj

5. února 2017 v 17:54 | idees
Tobě se nějak začaly mastit vlasy, ne? Tys zase přibral? Teda, ta pleť se ti fakt zhoršila.
Všichni jsme něco podobného slyšeli stokrát a ještě víckrát jsme podobnou větu sami vypustili z úst. Mně se dnes chce říct jediné: A komu tím prospějete, co?!


Po vysazení hormonální antikoncepce se mi parádně zhoršila pleť. Není to nic, co by mi nějak zásadně kazilo život a kvůli čemu bych nevycházela z domu, aby mě náhodou někdo nespatřil, ale rozhodně to není moc příjemné. Mnohem nepříjemnější bylo však zjištění, že antikoncepce celé ty roky zakrývala hormonální poruchu, kvůli které třeba nemusím nikdy otěhotnět, anebo můžu otěhotnět, ale budu se potýkat s vysokým nebezpečím potratu, anebo dostanu cukrovku, anebo mi začnou růst chlupy třeba na zádech. Prostě něco, co nechceš a s čím se musíš vyrovnat co nejlíp a co nejrychleji, aby ti z toho nehráblo.
Proto mě vůbec nepotěšilo, když mě okolí začalo upozorňovat na mou horšící se pleť. Byla sice úplně poslední věcí, která mě ve spojení s mými nově objevenými problémy trápila, ale jako jediný viditelný projev hormonální nerovnováhy přímo lákala k jakýmkoliv poznámkám. Byla jsem z toho smutná, utratila víc než dost peněz za bylinky a masky, které mi měly pomoct, ačkoliv jsem všem hned odpovídala "nojo, já vím, ale to jsou hormony, na to prostě nic nepomáhá". A měla jsem samozřejmě pravdu, jenže pak se objevilo něco vzadu v hlavě, co mi říkalo, že s tím přece musím aspoň zkusit něco dělat.

A tak vás prosím o jednoduchou věc. Když vidíte, že váš blízký bojuje s váhou, rašící pubertou, vyrážkou, nebo změnami nálad způsobenými hormony, neupozorňujte ho na to. Ví to moc dobře sám a i když máte třeba pocit, že je to silný jedinec a rád si ze sebe udělá legraci, nemusí to být vždy pravda. Poraďte mu, jak byste to řešili vy, pokud vás požádá, uklidněte ho, že na tom přece nezáleží, když se bude naoko hroutit, ale v nejlepším případě to prostě neřešte.

Já, mé nové pupínky, ženy trpící PMS, všichni lidé postižení jakýmikoliv nemocemi, které nedokážou ovlivnit a všichni puberťáci s poďobaným obličejem vám děkujeme.
 


Komentáře

1 Tomáš Tomáš | E-mail | Web | 5. února 2017 v 18:03 | Reagovat

Vždycky se snažím někoho kdo s něčím takhle bojuje jen podpořit a rázem mají mnohem lepší motivaci proto v tom pokračovat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama